KOU
 

 

Uzunçiftlik Nuh Çimento Prof. Dr. Baki Komsuoğlu M.Y.O.

 • Meslek Yüksek Okulumuzun binası hibe edilen arazi üzerine Nuh Çimento A.Ş. Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından inşa edilmiş ve üniversitemize hibe edilmiştir.
 • Okulumuz, 2008- 2009 öğretim yılı başında ilk 50 öğrencisini alarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Meslek Yüksekokulumuz Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü altında bulunan Makine Programı ve Kaynak Teknolojileri Programında toplam 493 öğrenci ile Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürmekte olup Makine ve İmalat Sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elaman ihtiyacını karşılamaç amacıyla Eğitim-Öğretim yapmaktadır.
 • Okulumuz Makine programı örgün öğretiminde 244, ikinci öğretiminde 214 ve Kaynak Teknolojisi programı örgün öğretiminde 35 olmak üzere toplam 493 öğrenci eğitim görmektedir.
 • Meslek Yüksekokulumuz Üniversite-Endüstri işbirliğine inanan bireylerin oluşturduğu, çevreye ve topluma duyarlı, ileri teknoloji seviyesinde eğitim kalitesine ulaşmayı hedefleyen, çalışanları takım çalışması ve ruhuna inanan, tüm ilişkilerinde yalın, yenilikçi bir eğitim kurumudur.
 • Meslek Yüksekokulumuz yeni açtığı programlar ile hızla gelişmesini sürdürecek ülke sanayisine katkıda bulunacak modern anlamda nitelikli ve bilgili teknikerler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 • Misyon

  Makine ve İmalat Sektöründe son teknolojileri yakından takip etmek, Türkiye'de ve özellikle Kocaeli'deki endüstri

  kuruluşlarının gereksinim duyduğu, makine ve elektrik-enerji teknolojileri konularında yetişmiş nitelikli teknik eleman açığını karşılamak ve onların beklentilerine cevap vermektir.

   

  Vizyon

  Değişen dünyamızda Üniversite-Endüstri işbirliği çerçevesinde, kalifiye eleman yetiştiren bir yüksekokulda, Atatürkün göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda, yeni fikirlere açık, bilim ve teknolojik yönden olduğu kadar, ekonomik açıdan tam bağımsız bir türkiye için fikri hür vicdanı hür teknik elemanlar yetiştirmektir.
  Web Master : Ersoy KELEBEKLER

  Updated on 19.12.2017

  © Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksek Okulu
  Uzunçiftlik Mahallesi, (Akmeşe Sapağı) Özdemir Atman Caddesi, No: 28,
  41180, Kartepe, Kocaeli TÜRKİYE
  Tel: +90 (262) 371 23 95 / Fax: +90 (262) 371 47 75